نخستین موتورسیکلت - اتوبوس دنیا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، مقامات شهری همیشه به دنبال راه حلی در جهت بهبود حمل و نقل عمومی هستند. درهمین راستا بینگ شیائو لیو طراح صنعتی در کانادا طرح اولیه نخستین موتورسیکلت ـ اتوبوس دنیا را ارائه کرده است.

نخستین موتورسیکلت اتوبوس دنیا

این موتورسیکلت- اتوبوس می‌تواند حداقل ۱۲ نفر را در وسیله نقلیه مجهز به تهویه هوا جابه جا کند. لیو تاکید دارد چون تمام چرخه‌های وسیله نقلیه در یک ردیف قرار دارند، بنابراین موتورسیکلت- اتوبوس بهتر می‌تواند پیچ و خم‌های مسیر را طی کند و فضای کمتری اشغال می‌کند. از سوی دیگر به دلیل شکل خود سوخت کمتری نیز مصرف می‌کند.

نخستین موتورسیکلت اتوبوس دنیا

این طرح که Siroco نام گرفته می‌تواند در هر سرعتی سرپا بماند و توازن خود را در پیچ‌ها نیز حفظ کند. همچنین پک باتری داخلی این خودرو طوری نصب شده که با توجه به جابه جایی مرکز ثقل وسیله نقلیه، حرکت می‌کند. از سوی دیگر رایانه‌های به کار رفته در اتوبوس خودرو مسافت طی شده و سرعت هر سفر را محاسبه می‌کنند و علاوه بر آن به طور مداوم ترافیک، وضعیت آب وهوا و جاده را رصد می‌کنند. هرچند این طرح هنوز در مراحل اولیه است اما می‌توان از آن برای جابه جایی مسافران در شهرهای کوچکتر استفاده کرد که جاده باریکتر هستند.

نخستین موتورسیکلت اتوبوس دنیا

برگرفته از: بیتوته

دیدگاه کاربران
  • برای ثبت دیدگاه خود یا پاسخ دادن به دیدگاه دیگران لازم است وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.
۱۸۰۱
بازدید
۰
پسند
۰
دیدگاه
توسط کدیا
۴ سال پیش
امتیاز کاربران
گزارش مطلب